Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Draugystė ant straublio galo“ pristatymas

Vasario 5 dieną Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro patalpose vyko Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Draugystė ant straublio galo“ pristatymas, kurį suorganizavo Bijūnų bibliotekos bibliotekininkė.

Pristatyme dalyvavo ne tik knygos autorius, drauge su juo svečiavosi leidyklos „Tikra knyga“ atstovė Daiva Rudytė. Ji supažindino vaikus su knyga „Draugystė ant straublio galo“. Drauge su vaikais skaitė ištraukas, diskutavo, analizavo, aptarė, kaip prasideda jų diena, surado daug panašumų su pelytės Patricijos pomėgiais. Taip pat žaidė žaidimą „O jei aš būčiau... Tai aš būčiau...“. Į žaidimą buvo įtraukti ne tik vaikai, bet ir suaugę.

Labiausiai vaikams patiko bendrauti su knygos autoriumi Mariumi Marcinkevičiumi. Jis teigė, kad skaityti knygą, lyg pirmą kartą dviračiu važiuoti: nukrenti, atsistoji ir vėl bandai. Taip ir su knyga: paskaitai, padedi, toliau paskaitai.

Knyga „Draugystė ant straublio galo“, iliustruota Aušros Kiudulaitės, pateko į geriausių knygų vaikams penketuką. Ši knyga 2017 metais dalyvavo Knygos meno konkurse ir pelnė gražiausios knygos premiją už vaikiškos vaizduotės pajautimą ir profesionalią jos išraišką. Knyga yra išleista prancūzų ir rumunų kalbomis.

M. Marcinkevičius yra išleidęs ir daugiau knygų: „Sivužas“, „Princesė“, „Atvirkštukai“, „Voro koja“, „Tolimoji karalystė“.

Renginio pabaigoje ne tik vaikai, bet ir suaugę pasipuošė dovanotomis apyrankėmis, pamėgino pasigaminti vokelį, o svečiams dėkojome už gražų, šiltą ir nuoširdų susitikimą knygos pristatyme.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Bijūnų filialo vyr. bibliotekininkė