Literatūrinė valanda su A. Puškinu

Birželio 18 d. Rūdiškių miesto bibliotekoje lankėsi jaunieji Rūdiškių gimnazijos skaitytojai su mokytoja Edita Vilčevskaja. Bibliotekininkės organizavo literatūrinę valandą, skirtą rusų poeto A. Puškino 220-osioms gimimo metinėms paminėti.

Aleksandras Sergejevičius Puškinas – rusų romantizmo poetas ir rašytojas, laikomas geriausiu rusų poetu ir modernios rusų literatūros pradininku. Jo kūriniai nuolat spausdinami, verčiami į daugelį pasaulio kalbų. Pagal Puškino žinomiausius kūrinius statomi kino filmai, o įvairiuose pasaulio teatruose – spektakliai. Lietuviškojoje scenoje yra pastatyta A. Puškino dramų ir jo kūrybos motyvais sukurtų operų.

Renginys prasidėjo rašytojo gyvenimo ir kūrybos apžvalga: papasakojome apie genialaus poeto vaikystę, praleistą šalia auklės Arinos Radionovnos, apie mokslus Carskoje Selo (dabar Puškinas) licėjuje, šią mokyklą globojo pats caras, apie jo santuoką su Natalija Gončiarova, apie dvikovą su prancūzu Dantesu. Jaunimas skaitė žymius poeto eilėraščius: „Elegija“, „K***“, „Pranašas“, „Klajūnas“, „Menu akimirką žavingą“, taip pat skaitė eilėraščius apie metų laikus. Moksleiviams patiko visi skaitomi eilėraščiai, jie aktyviai dalyvavo skaityme. Buvo išskirti trys raiškiausiai, meniškai skaitantys Rūdiškių gimnazijos moksleiviai: Justinas Keizik, Gabrielė Svirūšytė ir Renatas Rakhmatulin.

A. Puškinas yra pasakęs „Skaitymas – štai geriausias mokymasis. Sekti didžio žmogaus mintis – visų įdomiausias mokslas“. Visi smagiai praleidome laiką, prisimindami genialųjį poetą.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos