Literatūrinė-muzikinė programa „Tėvynė Lietuva – mielesnė už sveikatą“, skirta Adomo Mickevičiaus kūrybai

„Uoliai lemta stovėt ir grūmot,

Debesiui – lietų vežiot,

Žaibui – perkūnijos laukti,

O man plaukti, plaukti ir laukti.“

(Adomas Mickevičius)

Dusmenų bibliotekoje birželio 7 dieną vyko renginys, kuriame buvo galima mėgautis literatūrine-muzikine kompozicija, skirta poeto Adomo Mickevičiaus kūrybai.

Renginį pradėjo bibliotekininkė Rima, paskaitydama A. Mickevičiaus eilėraštį „Į ežero vaiskią mėlynę“. Programoje dalyvavo aktorius, bardas Gediminas Storpirštis bei literatas Juozas Žitkauskas. Keletą dainų apie Lietuvą – „Myliu Tėvynę“ bei „Klumpės“ – padainavo Dusmenų folkloro kolektyvas.

J. Žitkauskas maloniai pristatė poetą, supažindino su jo biografija, gyvenimu, kūrybiniu keliu. G. Storpirštis skaitė A. Mickevičiaus eiles, taip pat ištrauką iš poemos „Ponas Tadas“, intarpuose grožėjomės dainuojamąja poezija – aktorius atliko savo autorines dainas pagal A. Grybausko, V. Šekspyro ir kt. poeziją.

Biblioteka dėkoja visiems – atlikėjams ir žiūrovams – už įspūdingai praleistą vakarą!

Rima Voverytė,

Trakų viešosios bibliotekos Dusmenų filialo vyr. bibliotekininkė