„Linksmoji vaikystė“

Vaikystė prabėga labai greitai, tačiau žmogaus gyvenime ilgam išlieka kaip linksmo ir nerūpestingo laikotarpio prisiminimas. Todėl visada smagu sugrįžti į vaikystę. Nuo gruodžio pradžios Tiltų bibliotekoje veikia Rūdiškių gimnazijos moksleivių nuotaikinga kūrybinių darbelių paroda „Linksmoji vaikystė“. Ją su 7 a klasės moksleivėmis paruošė technologijų mokytoja Edita Vilčevskaja.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad darbeliai paprasti, tačiau į juos įdėta daug nuoširdaus darbo, pagauta vaikystės nuotaika. Ant baltos medžiagos dygsniais išsiuvinėti vaikai ir jiems iš veltinės vilnos medžiagos sukurti spalvingi drabužėliai: pūstos suknutės, palaidinės, sijonėliai, šortukai. Tai aštuonios mergaitės ir vienas berniukas. Kiekvienas darbelis skirtingas, bet visi jie sukuria lengvumo įspūdį. Livetos Zalieckaitės, Sandros Ramanauskaitės, Adrianos Vasiljevos darbeliuose perteikta vaikų energija, veržlumas, Kamilės Butkutės, Augustės Lizunaitės – paslaptingumas, Augustės Banišauskaitės, Gabrielės Jančevskos – žaismingumas, Rugilės Andrulionytės, Kamilos Trombačik – svajingumas. Tai ne tik linksma, bet ir laiminga, sparnuota vaikystė, nes vaikai tartum skrenda. Nemažai suaugusiųjų ilgisi savo nerūpestingos vaikystės. Todėl ši parodėlė skiriama visiems, kurie šiuo metu yra vaikai, nes jie čia gali atpažinti save, ir tiems, kurie norėtų sugrįžti į vaikystę, kad iš šalies pažvelgtų, kaip kadaise atrodė patys ir koks nuostabus tai buvo laikas. Visa tai vaizdais perteikta moksleivių kūryboje. Parodai paimti Antuano de Saint-Exupery knygos „Mažasis princas“ paties autoriaus žodžiai: „Visi suaugusieji kadaise buvo vaikai. (Deja, tai prisimena tik nedaugelis.)“. Tad ši parodėlė kviečia net ir tuos, kurie jau užmiršo, sugrįžti į linksmą ir nerūpestingą vaikystę, kuomet buvo smagu straksėti po pievą, nuskynus gėlę, iškėlus balionėlį ar žaidžiant su rakete.

Dėkojame visai kūrybinei grupei už nuostabius darbelius, tyrą džiaugsmą, sugrąžinimą į vaikystės laikus ir kviečiame iš arčiau apžiūrėti parodą bibliotekoje.

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos