Liepos 16 d. parodos „Angele sarge...“ atidarymas

Trakų viešojoje bibliotekoje liepos 16 d., 17.30 val. vyks Vlado Kasperavičiaus fotografijų parodos „Angele sarge... “ atidarymas, kuriame kviečiami dalyvauti visi besidomintys.

„Angele sarge... “  tai fotopasakojimas apie Našlaitėlius globojantį angelą, kurį sukūrė ir Būdos kaime esančioje Angelų kalvoje pastatė skulptorius Algimantas Sakalauskas. Fotopasakojimo autorius – Vladas Kasperavičius – žurnalistas, bitininkas, šuliniakasys, sodininkas, upeivis, grybautojas...

Kodėl šis Angelas ir kodėl dabar? „Prieš dvejus metus išgyvenau keletą sudėtingų situacijų. Nesigilinant į reikalo esmę, bet kažkodėl nusiraminimą pabandžiau susirasti Angelų kalvoje. Tąsyk ne akis „užkliuvo“, o greičiausiai širdimi suvokiau, kad Algimanto Sakalausko išdrožtas „Našlaitėlių globos Angelas“ buvo artimiausias mano būsenai ir laukiamiems lūkesčiams. Dažnai nukakdavau prie šito Angelo. Ėmiau jį fotografuoti. Žiemom ir vasarom, bet kokiu paros laiku, nelygu kada būta poreikio pasibūti su išskirtiniu Angelu – Globėju. Daugsyk jis girdėjo Mamos išmokytą maldelę, skirtą Angelui – Sargui. Šimtus kartų spragsėjo fotoaparatas“, – pasakoja V. Kasperavičius.

Dviejų metų darbo rezultatas – virš 4000 kadrų. Fotopasakojimui apie Angelą Sargą autorius atrinko tik kelioliką fotografijų. Jos ir bus sukomponuotos Trakų viešosios bibliotekos erdvėje. Tai antroji V. Kasperavičiaus fotografijų paroda Trakuose. Pirmoji buvo eksponuota internatinėje mokykloje dar 1972 m.

„Tikiuosi, kad neįprastas fotoparodos formatas ir jos „lyrinis herojus“ – Angelo skulptūra – sudomins trakiškius ir bibliotekos lankytojus. Jie pamatys kelioliką nuotraukų, kurias jungia pavadinimas „Angele sarge... “.

Paroda veiks iki rugpjūčio 16 dienos.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė