Kūrybinis vakaras Trakų viešojoje bibliotekoje

Lapkričio 27 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko „Kūrybinės dirbtuvės“ – „Kimekomi kalėdinių kamuoliukų gaminimas“. Artėjant Šv. Kalėdoms, „Kūrybinių dirbtuvių“ vadovė Eglė iš Vaikų literatūros skyriaus kvietė į kūrybinį užsiėmimą – siūlė susipažinti su tradicine japonų technika kimekomi: kaip iš medžiagos gabalėlių sukurti puošmenas savo šventei.

Kimekomi yra vienas iš tradicinių japoniškų amatų. Tai speciali technika, kaip aptraukti kamuoliukus audiniu. Tiesa, pati kimekomi pradžia buvo medinių lėlyčių „aprengimas“ audiniu, tik vėliau pereita prie rutulių ir rutuliukų. Kimekomi yra naudojami įvairių spalvų, raštų ir ornamentų audiniai, kurie kruopščiai komponuojami, o jų krašteliai slepiami išskaptuotuose grioveliuose. Vėliau audiniais aptraukti kamuoliukai puošiami juostelėmis, kaspinėliais, gėlytėmis, karoliukais ir kt., kol pagaminami puošnūs žaisliukai, kuriais galima puošti namų interjerą ar Kalėdų eglutę.

Užsiėmimas reikalauja kruopštumo ir užima nemažai laiko, tačiau rezultatas išties įspūdingas! Taip papuošta Kalėdų eglutė būtų tikrai unikali ir išskirtinė, be to, kurdami kažką savo rankomis atiduodame dalelę savęs, suteikiame tam daiktui šilumos. Tai ir puikus laiko praleidimas kartu su šeima, artimaisiais, kūrybinis užsiėmimas su vaikais, arba draugių susibūrimas. Bendra veikla visuomet suartina. Toks žaisliukas – tai ir originali dovana Kalėdų proga brangiam žmogui.

Užtrukusios dvi valandas vienam žaisliukui pasigaminti, visos švytėjome, džiaugiamės savo ir šalia sėdinčių kūriniais: visi buvo skirtingi ir be galo gražūs, originalūs! Laikas skriete praskriejo! Bibliotekos salėje tvyrojo kalėdinė harmoninga atmosfera, visos įsijautusios plušo ties savo kūriniu, aidėjo nuoširdūs moterų pokalbiai ir juokas. Kūryba leidžia apsivalyti nuo pašalinių minčių, susikaupti ir atsipalaiduoti. Tai lyg meditacija. Vienos išėjo, žadėdamos tokių žaisliukų dar pasigaminti namuose, kitos džiaugėsi puikiu laiko praleidimu.

Dėkojame mūsų edukatorei Eglei už puikų užsiėmimą, kuris įnešė kalėdinio džiaugsmo ir šventiškos nuotaikos, ir iki susitikimo naujuose kūrybiniuose vakaruose!

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė