Kovo 27 d. studijos „Keramika Trakuose“ parodos atidarymas Trakų viešojoje bibliotekoje

Niekada, niekada negali būti visiškai tikras, kaip tiksliai atrodys ištrauktas iš krosnies jūsų keraminis kūrinys... Visada išimi kitokį, nei įdėjai. Rezultatas arba pradžiugina, arba nuvilia, tačiau nepalieka abejingų. Vienus tai nervina, kitus žavi. Manau, tai – tikroji keramikos magija.

Kartą į savaitę susirenkame lipdyti iš molio. Išbandome, eksperimentuojame, laikomės tradicijų ir laužome taisykles. Vakarinių lipdymų lankytojai – suaugę žmonės. Tai – jų laikas sau. Tikslas – pailsėti, pajusti pusiausvyrą, atsiskleisti. Darbas su moliu labai įtraukia. Galvoje nurimsta šuoliuojančios mintys. Molis tuomet labiau klauso. Būdama vadove, suteikiu lipdymo iš molio pradžiamokslį, padedu įgyvendinti kūrybinius sumanymus. Duodu ir gaunu.

Sukurti darbai iškeliauja į autorių namus. Siekiant, kad daugiau žiūrovų išvystų puikius rezultatus, kartais jais galima pasigrožėti Trakų kultūros rūmų fojė stovinčioje stiklinėje spintelėje. Juokais vadinu ją „Stiklinės spintelės galerija“.

Surengti keramikos parodai reikia specifinių sąlygų – vietos saugiai išeksponuoti darbus, prižiūrinčio žmogaus. Labai malonu, kad tokią galimybę mums suteikia Trakų viešoji biblioteka.

Ši paroda skirta Trakų kultūros rūmuose gyvuojančios studijos „Keramika Trakuose“ kūrybiniam penkmečiui paminėti.

Parodos atidarymas kovo 27 d., 17.30 val. Trakų viešojoje bibliotekoje!

Jurgita Radžiūnaitė,

studijos „Keramika Trakuose“ vadovė