Jei mėnulis būtų nulis

Kodėl Vienetukas nešioja tik vieną šlepetę, o Ketvertukas labai mėgsta šalikus? Ką kepa Trejetukė ir ką labiausiai mėgsta veikti Septintukas? Kokias gėles dievina Devynetukė ir koks skaičius kuria miestelio taisykles?

Šiuos ir kitus klausimus aiškinomės spalio 26 dieną, knygos  „Skaičių pasakos. Jei mėnulis būtų nulis“ pristatyme, dalyvaujant vienai iš autorių Linai Matiukaitei.

Ar gali būti įdomus skaičių gyvenimas? Taip, jei prie jų istorijų kūrimo prisiliečia talentingos rašytojų rankos. Knygos autorės – Lina Matiukaitė ir Ieva Kilienė – norėjo parodyti, kad matematikos mokytis galima ir smagiai. Knyga apie skaičių gyvenimą atsirado pabaigus laidą apie matematiką radijuje, o jaunatviškas maksimalizmas nugalėjo visas kliūtis, siekiant išleisti knygą.

Knyga skirta ikimokyklinukams – tiems, kurie dar tik pradeda pažintį su skaičiais, tad į susitikimą pakvietėme lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytinius, kuriuos atlydėjo priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Aldona Stalmačionokienė ir auklėtoja Albina Zakšauskienė.

Susitikimas prasidėjo nuo žaidimų, nes žaisti juk malonu, žaidimai suteikia tikro džiaugsmo, skatina kūrybiškumą ir suteikia progų glaudesniam bendravimui.

Po žaidimų rašytoja pakvietė vaikus į kūrybines dirbtuvėles. Jose vaikai gamino skaičiuką-draugiuką, kuriam teko ir vardą sugalvoti.

Labai tikimės, kad šis netradicinis pasakos žanras – skaičių pasakos – paskatino vaikus pamilti skaičius bei suvokti, kad matematika yra glaudžiai susijusi su kūryba.

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Nuotraukų autorius Mantas Bartaševičius