II ciklo skaitmeninio raštingumo mokymai Trakų viešojoje bibliotekoje

Spalio 31 d. Trakų viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ II ciklo skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems. Projekto tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Mokymų metu lektorė Miroslava Aziulevičienė dalyvius supažindino su ateities technologijomis: kaip skaitmeninės technologijos pakeis pasaulį ir kiekvieno žmogaus gyvenimą, aptarė grėsmes ir galimybes, kaip turime tam pasirengti. Lektorė akcentavo skaitmeninių iniciatyvų sklaidos svarbą ir poveikį, mokymosi galimybes Europos ir Lietuvos gyventojams, dalinosi įžvalgomis apie skaitmenines technologijas kasdieniniame gyvenime ir darbe, pasakojo, kaip mobiliosios programėlės gali padėti dirbant komandoje, organizuojant renginius, atliekant finansines operacijas ir pan. Mokymų metu bibliotekoje buvo praktinių veiklų su išmaniaisiais įrenginiais.

II ciklo mokymų dalį sudarė ir nuotoliniai mokymai – apie saugesnį interneto naudojimą bei bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR). Dalyviai stebėjo tiesioginę vaizdo transliaciją tema „Kaip jaustis saugiai internetinėje erdvėje naudojant skaitmeninius įrenginius“. Transliacijos metu buvo pasakojama apie tai, kaip būti saugesniems e. erdvėje, kokie pavojai gali iškilti naudojant e. paštą bei socialinius tinklus ir kaip apsisaugoti nuo galimų grėsmių, o taip pat buvo kalbama apie įrenginių saugumo priemones. Apie visa tai išsamiai pasakojo UAB „Hermitage Solutions“ vadovas Paulius Čeponis. Antrosios tiesioginės vaizdo transliacijos tema „Nauji asmens duomenų apsaugos teisės aktų reikalavimai bei jų taikymas“. Transliacijos metu buvo pristatytas bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) ir pagrindiniai reikalavimai bei duomenų saugumo pažeidimai. Apie visa tai išsamiai papasakojo „Asmens duomenų apsauga“ sertifikuota duomenų pareigūnė Rusnė Juozapaitienė.

Mokymai buvo įdomūs ir informatyvūs. Jų metu dalyviai pagilino teorines žinias ir patobulino praktinius skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė