Fondas „Švieskime vaikus“ apsilankė Trakų rajone

Trakų viešoji biblioteka sulaukė svečių iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ – čia vyko labdaros renginys, į kurį susirinko beveik viso rajono bibliotekų atstovai. Renginyje dalyvavo fondo direktorė Vaida Rukuižienė ir fondo ambasadorius, kraštietis ūkininkas Vladyslav Kravčun – vienas iš pagrindinių labdaros organizatorių Trakų rajone.

Organizacija „Švieskime vaikus“ į Trakų r. atvyksta jau trečius metus ir dalina vaikiškų knygų rinkinius ne tik viešajai bibliotekai, bet ir rajono švietimo įstaigoms. Lapkričio 14 d. vykusio renginio metu buvo padovanota apie 30 knygų rinkinių, iš kurių 16 įteikta Trakų viešajai bibliotekai ir jos filialams.

Labdaros ir paramos fondą „Švieskime vaikus“ įsteigė Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis, jo misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams. Kad įgyvendintų šį tikslą  fondas bendradarbiauja su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos rašytojų sąjunga bei skelbia kasmetinį „Vaikų literatūros konkursą“ rašytojams ir dailininkams. Vienas iš steigėjų Andrius Mamontovas yra pasakęs: ,,Jeigu norite, kad jūsų vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, išmokykite juos skaityti knygas“. Ši frazė labai taikliai apibūdina šio projekto svarbą ir reikšmę.

Fondo direktorė V. Rukuižienė pasveikino visus susirinkusius ir trumpai pristatė organizacijos veiklą bei šių metų autorius ir kūrinius. Fondas džiaugiasi galėdamas praturtinti bibliotekas naujausiais lietuvių autorių kūriniais vaikams. Šiais metais buvo išleista 13 tūkstančių egzempliorių knygų, kurios pasieks visas Lietuvos bibliotekas. „Švieskime vaikus“ siekia, kad per fondo gyvavimo metus „Vaikų bibliotekėles“ pasiektų 250–300 knygų. Šiais metais bibliotekėlių rinkinius sudarė 9-ios skirtingo amžiaus grupėms ir skirtingų žanrų vaikiškos knygos. Tai – eilėraštukai, pasakėlės, apysakos ir iliustracijos. Iš šių leidinių net trys atrinkti  į 2017 m. geriausių vaikiškų knygų penketuką, tai – Ilonos Ežerinytės pasakų knyga „Šunojaus diena“; Rebekos Unos apysaka „Aš esu Tomas, seklys“ ir Gaja Guna Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“ (knyga laimėjusi trečiojo Nacionalinio vaikų konkurso (2016 m.) antrąją premiją).

Rinkinyje rasite dar dvi eilėraštukų knygeles – Linos Darbutaitės „Baltas dangus“ ir Mariaus Marcinkevičiaus „Voro koja“; Gintarės Adomaitytės pasakas „Debesėlis ieško vardo“; dvi apysakų knygas – Ignės Zarambaitės „Skudurinukė“ ir Ramunės Savickytės „Adėlės dienoraštis“, o patiems mažiausiems skaitytojams skirta nuotaikinga, nuostabiomis iliustracijomis papuošta Giedrės Rakauskienės knyga ,,Dramblys ir antis“. Šios dovanotos, naujos, dar dažais kvepiančios knygos lauks mažųjų skaitytojų Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje ir bibliotekos filialuose.

Dėkojame labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“ už dovanas ir už tai, kad rūpinasi, jog mūsų vaikai augtų skaitančiais, mylinčiais knygą ir išsilavinusiais žmonėmis.

Visi negalėję dalyvauti šiame renginyje taip pat turi galimybę gauti šiuos knygų rinkinius, tereikia kreiptis į fondo ambasadorių Vladyslav Kravčun.

Vilma Kmitienė, Trakų r. viešosios bibliotekos vyr. metodininkė