Duris atvėrė moderni Lentvario miesto biblioteka

Penktadienį, gruodžio 13 d., duris atvėrė moderni, šiuolaikiškai rekonstruota Lentvario miesto biblioteka ir Lentvario kultūros rūmai, adresu Klevų alėja 20. Lentvario miesto biblioteką ir kultūros rūmus atidarė – juostelę perkirpo – Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė ir Lentvario kultūros rūmų l.e.p. direktorius Dariuš Nedvecki.

Atidarymo šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė Regina Jaskelevičienė, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, vicemerė Marija Puč, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, LR Seimo pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, Trakų rajono savivaldybės tarybos nariai, merės patarėjai, kultūros, švietimo įstaigų atstovai, Trakų Rotary klubo nariai, „Trakų žemės“ redakcija ir miesto gyventojai bei svečiai.

Iki šiol Lentvario kultūros rūmai glaudėsi vieno iš medinių namų antrajame aukšte, o biblioteka – nuomojamose patalpose. Baigus vykdyti projektą „Trakų rajono viešosios bibliotekos Lentvario filialo ir Lentvario kultūros rūmų įrengimas rekonstruotame pastate“, atlikus pertvarkymo ir atnaujinimo darbus, čia persikėlė abi kultūros įstaigos.

Naujajame Lentvario bibliotekos ir kultūros rūmų pastate numatoma rengti daugiau profesionalaus meno renginių, muzikos koncertų, mėgėjų meno kolektyvų pasirodymų, įvairių edukacinių užsiėmimų, gyventojams bus sudarytos palankesnės sąlygos kūrybinei veiklai.

Lentvario miesto biblioteka susilaukė ir pirmųjų mecenatų – Trakų Rotary klubas įkurtuvių proga bibliotekai padovanojo nemažai knygų. Dėkojame ir vertiname klubo indėlį.

Šviesi, stilinga biblioteka perteikia estetikos pojūtį, interjero detalės traukia lankytojų žvilgsnius. Puikiai išplanuotos ir įvairioms veikloms pritaikytos bibliotekos erdvės: renginių, konferencijų ir seminarų salė; edukacijų ir kūrybinių veiklų erdvė mažiesiems lankytojams ir paaugliams; patogios knygų ir periodikos skaityklos; balkone įsikūrusi moderni kompiuterinė klasė. Lankytojams bus prienamos naujausios technologijos. Norintys turiningai ir aktyviai praleisti laisvalaikį bibliotekoje turės galimybę žaisti stalo tenisą, išbandyti 3D akinius ir netgi pasinaudoti siuvimo mašina.

Biblioteka jau pasiruošusi priimti savo lankytojus!

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė