DEMOS leidyklos knygų vakaras

Trakų viešojoje bibliotekoje lapkričio 22 d. knygų vakare buvo pristatomos DEMOS leidyklos išleistos knygos. DEMOS leidybinės veiklos tikslas – leisti socialiai progresyvias knygas demokratijos teorijos, žmogaus teisių, psichoanalizės, lyčių lygybės, išsilaisvinimo teologijos temomis.

DEMOS kritinės minties institutas, įkurtas 2008 metais, yra nepriklausomas politikos analizės centras („think-tank“), vykdantis tyrimus ir užsiimantis šviečiamąja veikla, skirta darbo judėjimui ir žmogaus teisėms ginti Lietuvoje ir Europoje. DEMOS kritinės minties instituto šviečiamoji veikla nukreipta į socialinės rizikos ir atskirties mažinimą ir darbo rinkos problemų tyrimus. DEMOS ekspertai leidžia knygas, organizuoja seminarus ir konferencijas, rengia viešas diskusijas opiomis socialinėmis ir politinėmis temomis.

Susitikimo metu leidyklos išleistas knygas pristatė ir mintimis dalinosi 8-ių politinės filosofijos knygų autorius prof. dr. Andrius Bielskis, politikos teoretikai dr. Egidijus Mardosas ir dr. Jolanta Bielskienė.

Susirinkusiems buvo pristatytos šios knygos:

„Demokratija be darbo judėjimo?“ (sud. A. Bielskis, leista kartu su leidykla „Kitos knygos“, 2009); Slavoj Žižek „Smurtas“ (versta iš angl. k. „Violence“, 2010); Alasdair MacIntyre „Marksizmas ir krikščionybė“ (ang. k. „Marxism and Christianity“, 2012); Jacqueline Legaut „Žodžio įstatymai“ ir „Psichoanalizė, lyg niekur nieko“ (pranc. k. „Les Lois de la parole: Conversation avec Camille“ ir „La psychanalyse, l'air de rien: Conversation avec Camille“, 2013); Andrius Bielskis „Nešventas sakramentas. Ideologija, tikėjimas ir išsilaisvinimo politika“ (2014); Skaidra Trilupaitytė „Kūrybiškumo galia? Neoliberalistinės kultūros politikos kritika“ (2015).

Vakaro svečiai noriai atsakė į susirinkusiųjų klausimus bei padovanojo atsivežtas knygas vakaro dalyviams.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė