Camera obscura ir kitos fotografijos įdomybės „Blykstėje“

Aukštadvario bibliotekoje antrą kartą susitikome su Trakų viešosios bibliotekos projekto „Blykstė 2019“ mokytoju fotografu Flavijumi Piliponiu ir tęsėme fotografijos meno mokymus.

Peržvelgus šiai pamokai nufotografuotus vaizdus ir išklausius pastabas, patarimus, išgirdome apie fotografijos technikos pradininkę – camera obscura (lot. tamsus kambarys, taip pat vadinamas Pinhole). Tai yra optinis įrenginys, kai pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos ar dėžės sienos projektuoja apverstą vaizdą. Būtų įdomu pabandyti tokią pasigaminti!

Per šį užsiėmimą daug sužinojome apie 3 fotografijos tipus: reportažą, gamtos fotografiją ir portretą. Mokytojas paaiškino fotografavimo vietos, šviesos, kompozicijos reikšmę, davė vertingų patarimų siekiantiems įdomesnių, gražesnių kadrų. Na, ir namų darbas kitam užsiėmimui – autoportretas. Bus įdomu pamatyti rezultatus. Pabandykite ir Jūs!

Ramunė Jarmalavičiūtė,

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė