Bijūnų biblioteka jau kvepia Kalėdomis

Nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau simbolizuotų Kalėdas nei imbieriniai sausainiai. Šio deserto istorija skaičiuoja jau daugiau nei 4000 metų ir siekia net senovės Kinijos laikus. Būtent ten pradėta auginti imbierų šaknis, kurios Šilko keliu atkeliavo į Europą.

Imbieriniai sausainiai savo populiarumo neprarado nuo viduramžių, šiandien reta šeima įsivaizduoja savo Kalėdas be saldžiu glajumi papuoštų imbierinių sausainių ar skrupulingai pastatytų bei dekoruotų imbierinių namelių. Tad neatsiliekame ir mes – kartu su bijūniškiais vaikučiais puošėme imbierinius sausainius.

Ačiū Viktorijai už nuostabią popietę ir nuostabius imbierinius sausainius. Bijūnų biblioteka jau kvepia Kalėdomis!

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Bijūnų filialo vyr. bibliotekininkė