Biblioteka Skaitymo festivalyje

Biblioteka Skaitymo festivalyje

Rugsėjo 7–8 dienomis Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko ketvirtasis ,,Skaitymo festivalis 2018“ – šventė, skirta skatinti ir populiarinti skaitymą, literatūrą, šiuolaikinių kūrinių autorius, kuriame dalyvavo ir Trakų viešoji biblioteka. Šiais metais lankytojai pasitinkami šūkiu „Būčiau romantiku, bet...“ ir kviečiami ieškoti romantikos ir romantizmo šių laikų greitai kintančioje aplinkoje. Festivalyje vyko knygų pristatymai, susitikimai su knygų autoriais, leidėjais ir vertėjais, aktoriais, žurnalistais, televizijos laidų vedėjais, dainų atlikėjais, skambėjo muzika ir poezija. Ir ne tik... Visi dalyvaujantys festivalio renginiuose buvo kviečiami pademonstruoti savo kūrybinius sugebėjimus: turėjo galimybes pasigaminti tikro vaško žvakę; susikurti savo knygos skirtuką, atviruką, ženkliuką; papuošti aplikacija į festivalį atsineštą tekstilę bei sudalyvauti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse.

Rugsėjo 8 dieną festivalyje savo veiklas pristatė Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Lentvario ir Rūdiškių miestų filialai. Vyko edukacinės dirbtuvės, kuriose dalyviai galėjo pasigaminti skirtuką knygai, atvirukų. Netrūko norinčių nusinerti skirtuką knygai, kuris buvo neriamas vašeliu arba rankomis iš įvairiaspalvių siūlų, puošiamas karoliukais ir kutais. Tiek mažiems, tiek dideliems patraukli buvo ypatingų meninių gabumų nereikalaujanti edukacija – atvirukų gamyba akvarelės liejimo ant stiklo būdu. Kūrybinėse dirbtuvėse ,,Nuspalvink rudenį“ mažieji šventės dalyviai iš spalvoto popieriaus gamino ežiukus ir obuoliukus, spalvino medžio lapus ir klijavo juos ant medžio. Vaikų literatūros skyriaus ,,Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ būrelio vaikai, vadovaujami režisierės Irenos Jocienės, į festivalį atvyko su spektakliu ,,Bulvinė pasaka“, pastatytu pagal to paties pavadinimo Daivos Čepauskaitės pjesę. Tai nuotaikingas pasakojimas apie Pelių ir Bulvių karalysčių ,,karą dėl maisto“, kurį su dideliu susidomėjimu stebėjo mažieji žiūrovai bei juos atlydėję tėveliai. Jaukiame Vaikų literatūros skyriaus kampelyje įsikūrę kavalieriaus karaliaus Karolio spanielius Lui su vedle – vaikų psichologe Joana Grygutis – laukė vaikučių, norinčių paskaityti šuniui. Tai – Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus organizuojama novatoriška paslauga ,,Skaitymas su šunimi“ mažiesiems skaitytojams, kurios metu vaikas išsirinkęs jam patinkančią knygelę skaito šuniui. Šuo pats geriausias klausytojas, kuris neduoda pastabų, netaiso klaidų, jis suteikia vaikui pasitikėjimo, nuramina. Šiai edukacijai buvo reikalinga išankstinė registracija, skaitymui buvo skirta valanda. Skaitydami vaikai galėjo šunį liesti, glostyti, bendrauti su juo.

Skaitymo festivalyje buvo apdovanotos visą vasarą vykusio „Skaitymo iššūkio“ varžytuvių aktyviausios bibliotekos ir dalyviai. Skaitymo varžytuvėse dalyvavo Trakų viešoji biblioteka, Vaikų literatūros skyrius ir šie filialai: Aukštadvario, Lentvario, Paluknio, Rūdiškių, Tiltų. Visi įveikę iššūkį skaitytojai buvo apdovanoti „Skaitymo iššūkio“ dalyvio diplomais, o nugalėtojai – specialiais prizais. Trakų rajone aktyviausi buvo Vaikų literatūros skyriaus ir Rūdiškių miesto bibliotekų skaitytojai.

Dvi dienas jaukus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelis buvo pilnas kūrybingų, smalsių žmonių, netilo šventinis šurmulys. Dalyviai namo grįžo ne tuščiomis: kas nešinas savo pasigamintu atviruku, skirtuku, krepšeliu, kas pasipuošęs mėgstamos knygos veikėjų tatuiruote, o svarbiausia – visi lydimi geros nuotaikos.

Vilma Kmitienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė

QR kodas
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai