Balandžio 24 d. Kino vakaras – „Tyli naktis“

Balandžio 24 d., 18 val., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Trakų viešojoje bibliotekoje rodysime „Kino pavasario“ lenkų režisieriaus Piotr’o Domalewski’o komediją „Tyli naktis“ („Cicha noc“, 2017), pasakojančią, kaip šeimos šventė gali virsti pragaru.

Filmas 2017 m. apdovanotas Gdynės kino festivalyje kaip „Geriausias filmas“, Lenkijos kino apdovanojimų 2018-aisiais metu – net šešiais apdovanojimais, iš kurių paminėtini: kaip „Geriausias filmas“, „Geriausias režisierius“, „Geriausias scenarijus“ ir kt.

Trumpa filmo anotacija: Užsienyje gyvenantis ir dirbantis Adamas sugrįžta švęsti Kalėdų pas savo didelę šeimą, gyvenančią Rytų Lenkijos kaime. Iš pradžių vyras slepia tikrąsias sugrįžimo priežastis, bet giminaičiai vienas po kito įtraukiami į jo planus. Adamo tėvas, brolis, sesuo su vyru – visi turi reikšmingą vaidmenį jo schemoje. Įtampa vis auga ir situacija dar labiau paaštrėja, kai Adamas paskelbia apie šeimos pagausėjimą. Nuo šio momento prasideda tradicinis (ne tik) lenkiškas šventimas – taurelių kilnojimas. Nė vienas šeimos narys net neįtaria, kad šis Kūčių vakaras pakeis jų visų gyvenimus.
Filmo anonsas: http://inx.lv/ryQ

Filmas rodomas, vykdant projektą „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“. Kino vakarų tikslas – skleisti profesionalųjį kiną Lietuvoje, didinti aktyvių ir smalsių, tačiau ribotas galimybes turinčių Trakų krašto gyventojų užimtumą, mažinti jų kultūrinę bei socialinę atskirtį, skatinti kultūrinę gyventojų edukaciją.

Projektą „Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ finansuoja Lietuvos kino centras ir Trakų rajono savivaldybė, projekto partneriai – VšĮ „Kino pavasaris“, Trakų kultūros rūmai, Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“, informacinis partneris Trakų ir Elektrėnų krašto laikraštis „Galvė“.

Kviečiame nepraleisti progos pamatyti šį filmą!

* Laikas: Balandžio 24 d., 18.00 val.
* Vieta: Trakų viešoji biblioteka, Vytauto g. 69, Trakai; www.trakubiblioteka.lt
* Kino vakaras nemokamas

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė