Atidaryta Eugenijaus Zareckio virtuali fotodarbų paroda „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“

Trakų viešojoje bibliotekoje šeštadienio popietę vyko trakiečio Eugenijaus Zareckio (Jevgenij Zareckij) virtualios parodos „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“ atidarymas.

Eugenijus Zareckis gimė 1943 m. Pastoviuose, Baltarusijoje. Mokėsi Latvijoje, kur įgijo statybininko specialybę. Vėliau dirbo statybininku Lietuvoje. Per keturiasdešimt darbo Vilniuje metų Eugenijus dalyvavo daugybėje gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų statybų. Trakuose gyvena beveik 50 metų, tad nenuostabu, kad nemažai dėmesio Eugenijus skiria ir savo miestui – aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, rašo straipsnius ir žinutes laikraščiui „Trakų žemė“, lankosi miesto renginiuose, teikia įvairius pasiūlymus, nuo vaikystės susidomėjęs fotografija, visais metų laikais jis fotografuoja Trakus.

Jo nuotraukose nemažai panoraminių vaizdų, darytų iš jo paties buto, esančio šeštame aukšte, iš kurio atsiveria nuostabūs reginiai: oro balionai, kuriuos kartais galima ranka pasiekti, nepakartojami saulėlydžiai.

Prieš dvejus metus Trakų viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama jo fotodarbų paroda „Žvilgsnis pro langą“. Parodoje pristatytos nuotraukos darytos įvairiu laiku pro autoriaus buto langą. Joje užfiksuoti nepaprasto grožio saulėlydžiai virš ežero, oro balionai, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos vaizdai. Šiuo metu paroda keliauja po Trakų rajono bibliotekas.

Per kelis metus E. Zareckio fotoarchyve susikaupė nemažas kiekis naujų nuotraukų, kurias parengti parodai ir eksponuoti būtų sudėtinga. Tad autorius, paragintas draugų ir artimųjų, nutarė pasidalinti jomis su trakiečiais kitaip. Jis surado naują būdą, kaip paroda galėtų pasiekti ne tik vietos gyventojus, bet ir leisti susipažinti su ja ir pasigrožėti nepaprastais vaizdais „pro langą“ visiems norintiems. Taip gimė antroji virtuali fotodarbų paroda „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“.

Paroda susideda iš dviejų dalių: pirmojoje matome oro balionus, kurie Trakuose tikrai ne naujiena, ir gražiu oru visas dangus virš Trakų tampa oreivių pasiskraidymo karalyste, o antroje dalyje – nepakartojami saulėlydžiai. Stebėdami juos atidarymo metu galėjome „pasivaikščioti“ debesyse, prisiliesti prie saulės, riba tarp žemės ir dangaus tarsi ištirpo.

Renginio metu susirinkusieji žavėjosi užfiksuotais vaizdais, linkėjo parodos autoriui visokeriopos sėkmės ir ragino sukurti dar ne vieną parodą.

E. Zareckio virtualią parodą „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“ galėsite pamatyti Trakų viešosios bibliotekos tinklalapyje www.trakubiblioteka.lt nuo š. m. gruodžio 18 d. Gruodžio mėn. ją taip pat galėsite pamatyti šeštadieniais (21, 28 d.) Trakų viešosios bibliotekos skaitykloje nuo 13 iki 16 val. – skambant muzikos garsams nuotraukos bus rodomos dideliame ekrane. Kviečiame susipažinti!

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė