Apie Šiaurės salas Paluknio bibliotekoje

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę pradėjome nuo pačių jauniausių bibliotekos lankytojų – Paluknio „Medeinos“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučių, kurie kartu su mokytoja Ala Židanavičiene ir mokytojos padėjėja Rita Karčiauskiene lapkričio 13 d. susirinko į biblioteką rytiniams skaitiniams.

Bibliotekininkė vaikučiams pasakojo, kaip prieš dvidešimt vienerius metus gimė knygos ir šviesos šventė, kaip ilgais ir tamsiais vakarais, kai jau medžiai numeta lapus, o dangus apsiniaukęs, norisi šviesos, jaukumo ir šilumos. Žmonės, gyvenantys prie Baltijos jūros krantų, ir toliau į Šiaurę prie Grenlandijos ledynų, Norvegijos fiordų, sugalvojo prie uždegtų žvakučių visi kartu pasidžiaugti knygų skleidžiama šviesa ir išmintimi. Vaikai su didžiausiu malonumu klausėsi jiems skaitomos ištraukos iš  A. Lindgren knygos „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“. Kad sužinotų, kuo baigėsi šį istorija, mokytoja pasiskolino knygą tolimesniam skaitymui, o kad vaikai pasijustų pabuvoję šventėje, visi buvo pavaišinti saldainiais ir gavo mažas dovanėles-paslaptis.

Antras renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei vyko š. m. lapkričio 17 d., į kurį susirinko tėveliai su savo mažiausiomis atžalomis. Kadangi mažėliai nebuvo kantrūs klausytojai, gavo galimybę pavartyti spalvingas knygeles, pabūti kartu, o tėveliai išgirsti bibliotekininkės rekomendacijas, kaip pratinti vaikučius prie skaitomų knygų klausymo.

Šių metų savaitės tema – Šiaurės salos. Paslaptingos, išskirtinės savo gamta, jūros apsuptyje esančios Šiaurės salos visais amžiais įkvėpė rašytojus. Šiemet minimos 100-osios Suomijos nepriklausomybės metinės, todėl ypatingas dėmesys skiriamas Suomijai. Į šį renginį lapkričio 20 d. buvo pakviesti Paluknio „Medeinos“ gimnazijos 6 klasės moksleiviai. Renginio metu moksleiviai susipažino ir „pakeliavo“ po Šiaurės salas. Bibliotekininkė parengtose skaidrėse rodė, kokios šalys priklauso Šiaurės šalių blokui, trumpai papasakojo įdomybes apie kiekvieną Šiaurės šalims priklausančią salą. Po to vaikai sudalyvavo teminėje viktorinoje. O kas buvo primiršęs Šiaurės šalių rašytojų kūrinių veikėjus, galėjo pasinaudoti bibliotekos fonde esančiomis knygomis, taip dar kartą lavindami orientavimosi bibliotekoje įgūdžius. Renginio pabaigoje vaikai vaišinosi saldėsiais ir gavo dovanų po knygos skirtuką.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė – tai puiki galimybė pakviesti savo skaitytojus susirinkti į bibliotekas maloniam laiko praleidimui ir Šiaurės šalių literatūros pažinimui.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė