Akvarelės terapija liejosi spalvomis ir emocijomis

Birželio 19 d. Trakų viešojoje bibliotekoje įvyko spalvingas akvarelės terapijos užsiėmimas, inspiruotas knygos „Vandeninės moterys“, kuri balandžio mėnesį jau buvo pristatyta mūsų bibliotekoje. Nors akvarelės terapija nėra niekaip susijusi su romano siužetu, jos tikslas subtiliai persipina su jo esme ir herojėmis.

Užsiėmimą vedė knygos autorė Sabina Daukantaitė, kuri kvietė susirinkusias moteris popieriaus lape išlieti savo mintis, emocijas, kad ir kokios jos bebūtų: meilė, džiaugsmas, liūdesys, galbūt pyktis... Kaip sako Sabina, popieriaus lapas gali būti puikus pagalbininkas siekiant išsikrauti, ir visai nebūtina mokėti piešti, netgi geriau, nes tuomet sugebame atsiriboti nuo akademinio piešimo, įvairių taisyklių ir atsiduoti vien tik jausmui.

Vandeninės moterys – pirmoji autorės knyga, kurios išskirtinis bruožas – rankų darbo akvarelės fragmentas – skirtukas. Pirmajam tiražui 2500 skirtukų Sabina nutapė pati, antrajam – subūrė moterų ratą Vilniuje, o trečiajame galbūt atsidurs Trakų viešojoje bibliotekoje išlieti piešiniai. Štai taip susipynė knyga, akvarelė ir moterų bendrystė.

Dėkojame Sabinai, kuri bibliotekos kvietimu sutiko atvykti į Trakus dar kartą, ir kaip tikėjosi užsiėmime dalyvavusios moterys, – ne paskutinį. Taip pat visoms dalyvėms, kurios nuoširdžiai domėjosi, registravosi ir kartu liejo akvareles.

Edita Loiba,

Trakų viešoji biblioteka