Akcija „Švęsk Vasario 16-ąją kartu!“

Švęsdamos Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės gimtadienį, Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir filialų bibliotekininkės vasario 15 dieną aptarnaus savo skaitytojus pasipuošusios tautiniais kostiumais!

Tautinio kostiumo idėja užgimė dar 2017 m., minint Tautinio kostiumo metus. Taigi svarbiausia Trakų viešosios bibliotekos ir filialų metų iniciatyva tapo bibliotekos darbuotojų idėja – pačioms pasisiūti tautinius kostiumus ir jais pasipuošus pasitikti Lietuvos gimtadienį. Be galo svarbu tai, kad išsikėlęs sau tokį tikslą bibliotekos kolektyvas prie jo pakvietė prisijungti ir bendruomenę – šia proga 2017 metais Trakų viešoji biblioteka organizavo edukacinių užsiėmimų ciklą „Tautinis kostiumas ir jo elementai“. Taigi palaikymo ir entuziazmo tikrai netrūko ir prieš metus sau duotas pažadas buvo išpildytas su kaupu. 2018 m., švenčiant Lietuvos valstybės šimtmetį, bibliotekos darbuotojos pasipuošė savo pačių siūtais tautiniais kostiumais, taip išreiškė meilę savo Tėvynei, savo šeimos ir šalies istorijai, savo tradicijoms bei vertybėms ir tokiu būdu pasveikino Lietuvą. Galime tik pasidžiaugti, jog ši bibliotekos kolektyvo iniciatyva subūrė minią bendraminčių, lietuviškumo puoselėtojų, kurie aktyviai dalyvavo edukacijose ir paskatino toliau tęsti šią gražią akciją.

Be to, antrus metus biblioteka prisijungia ir prie LRT akcijos „Vėliava Lietuvai“. Šiemet Trakų viešoji biblioteka iškėlė 14 Lietuvos valstybės trispalvių.

Trakų viešojoje bibliotekoje veikia literatūros ir spaudinių paroda „Vasario 16-oji – tautos vieningumo simbolis“, kurioje eksponuojamas ir 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos nutarimas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, įteiktas Vokietijos vyriausybei, eksponuojama ir 2017 kovo 29 d. Berlyne prof. Liudo Mažylio rasto istorinio dokumento pasirašyta kopija. Taip pat parodoje eksponuojami Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos 70-mečiui skirti spaudiniai. Įvairios parodos eksponuojamos ir rajono bibliotekose (pateikta svetainėje, skiltyje Parodos).

O šie metai sudomino dar viena iniciatyva. Trakų rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungė prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės organizuojamos akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai!“ Plačiau skaitykite https://www.lrp.lt/vasario16/lt/iniciatyvos-registracija/5/trakur/view?fbclid=IwAR1Ucr3fiPQvxT7-crTqWrKsll3REC0c5o_EiKA0-90_tppdbX72sxkktN8

Kviečiame užsukti į Trakų rajono bibliotekas ir Lietuvos gimtadienį švęsti kartu!

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė